Informacja o ciasteczkach

IV niedziela Adwentu (21 XII 2014)
Sobota, 20 Grudzień 2014 11:19
 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Msze św. 8.00; 9.30; 11.00; 15.00;17.00.
 2. W środę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msza św. koncelebrowana o godz. 7.00 - ostatnie Roraty, a po niej powitanie przez dzieci - żłóbka. W środę na roraty o godz. 7.00 zapraszamy dzieci z wykonanymi przez siebie lampionami. W tym dniu rozstrzygniemy konkurs na najładniejszy lampion.
 3. O północy – PASTERKA – ofiary na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W Dzień Bożego Narodzenia   Msze św. o g. 8.00; 9.30; 11.00; 17.00.
 5. W II dzień świąt święto św. Szczepana. Msze św. o g. 8.00; 9.30; 11.00; 15.00  – Chrzty i 17.00  –  taca tradycyjnie przeznaczona na uczelnie katolickie.
 6. W sobotę  św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o g. 7.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 7.00 – poświęcenie wina.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Msze św. o g. 8.00; 9.30; 11.00; 15.00 - Roczki; 17.00.
 8. Po renowacji Obrazy wróciły już na swoje miejsce. Został zainstalowany mechanizm odsłaniający i zasłaniający. W renowacji były również rama i ornamenty. Zostały odnowione lichtarze, krzyż i korona nad tabernakulum. Są kupione trzy mały lichtarze, sześć dużych świec i dwie małe. Taka inwestycja nie byłaby możliwa w tak krótkim czasie gdyby nie sponsor. Br. Dariusz Makowski z racji 25- lecia ślubów zakonnych, które przypadną w przyszłym roku, miał takie życzenie, aby całą tę inwestycję sfinansować. Dlatego wyrażamy Mu naszą wdzięczność i mówimy Bóg zapłać. Ponieważ kilka osób złożyło na ten cel ofiary, dlatego za te pieniądze oddamy jeszcze do renowacji monstrancję.
 9. W ostatnim czasie wykonanej było sporo pracy. Zdjęcie i zamontowanie Obrazów, mycie Głównego Ołtarza, przywiezienie i ustawienie choinek, wykonanie szopki. Dziękujemy tym Paniom i Panom, którzy chętnie przyszli z pomocą. Panie:  Teresa Jamróz, Irena Ciołczyk. Panowie: Tadeusz Osielski, Musiał Franciszek, Skalny Krzysztof, Bosak Kazimierz, Michalski Marek, Krupa Ernest, Ślusarczyk Jan, Stachańczyk Marek, Kania Kazimierz, Gargula Józef. Dziękujemy panu Boba Wojciechowi za choinki. Dziękujemy pani Agacie Siwek za odnowienie figurki św. Antoniego. Dziękujemy mamom Dzieci Bożych, które posprzątały salkę w Domu Parafialnym. Słowa wdzięczności kieruję do pani Anny Smoleń za posprzątanie kancelarii. Dziękujemy firmie „Fornit” za płyty do szopki.
 10. W poniedziałek  29 XII  rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Plan kolędy jest w naszej gazetce parafialnej „ Echo Ambony”, na stronie internetowej, a na każdy kolejny tydzień będzie podawany w ogłoszeniach parafialnych. Prosimy o dokładne zapoznanie się z tym planem, być może jest on inny jak w latach ubiegłych. Kolęda to czas spotkania duszpasterzy z wiernymi, dlatego - o ile to możliwe - chętnie spotkamy się z całymi rodzinami. Na przyjęcie kapłana prosimy przygotować na stole: Krzyż, świece, wodę święconą, kropidło. Tam, gdzie są dzieci lub młodzież, prosimy o zeszyt do religii czy indeks.  Będziemy wdzięczni, jeżeli ktoś z mieszkańców danej  ulicy podwiezie i odwiezie nas z rejonów bardziej odległych od kościoła – jeżeli tak, prosimy nas o tym powiadomić. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie czynna tylko rano od g. 8.00 – 8.30.
 11. Opłatki i świece wigilijne do nabycia w zakrystii
 12. Dziękujemy za troskę o kościół i ofiarę 380 zł mieszkańcom ul. Chodkiewicza, a na najbliższy tydzień polecamy kościół opiece mieszkańcom ul. Ciężkowickiej do przejazdu kolejowego, Br. Śniadeckich i Dworcowej.
 13. Prasa katolicka. Świąteczne, podwójne  wydania!
 14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 15. SZCZĘŚĆ  BOŻE!
 

Licznik gości

mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj14
mod_vvisit_counterW tym tygodniu44
mod_vvisit_counterW tym miesiącu211
mod_vvisit_counterWszystkich228546